/Możliwe wystąpienie wichury śnieżnej

Możliwe wystąpienie wichury śnieżnej

Niebawem mogą wystąpić intensywne opady śniegu czemu towarzyszyć może porwisty wiatr dochodzący do 90km/h, zjawisko to powstaje za sprawą niżu, który jak podają „obserwatorzy.org”  wytworzył się w okolicach Islandii i zmierza w kierunku Morza Bałtyckiego. Jak dalej opisują: „Sama wichura będzie trwała trzy dni, natomiast intensywne opady śniegu od kilku do kilkudziesięciu godzin…

„W skrócie: niż zbliży się do kraju w czwartek i przyniesie ze sobą najsilniejsze uderzenie wichury śnieżnej, która obejmie niemal cały kraj w noc czwartkowo-piątkową. Potem intensywne opady rozproszą się, ale nadal będą przetaczać się przez kraj zarówno w piątek jak i w sobotę”

Kierowcy uważajcie na ograniczoną widoczność. Noga z gazu !

żródło: http://obserwatorzy.org/nadciaga-sniezna-wichura/